| Juni 2013 |
| Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | |||||
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Les artikkel fra barnevern ansatte i Svelvik: "Mange meninger og liten forståeklse; Snakk med oss!"
http://svelviksposten.no/nyheter/mange-meninger-og-liten-forstaelse-snakk-med-oss-1.5365523
13 og 14 februar har vi hatt samling med medlemmer fra kriminalomsorgen i region sør. I tillegg til medlemmene deltok fylkessekretærne fra Vestfold, Buskerud og Telemark. Camilla Grimsæth, familievoldskoordinator ved Vestfold Politidistrikt, fortalte om polities arbeid med vold i nære relasjoner og samarbeid med andre etater. Tore Rokkan, forsker ved KRUS, serverte et foredrag under overskriften "Sosialt arbeid i Kriminalomsorgen. Et liv etter EK (elektronisk kontroll med fotlenke)?"
FO Vestfold avholdte sitt representantskapsmøte i Krakow fra 15 til 18 april 2012. Krakow som en av eldste og største byene i Polen hadde mye å by på slik at FO-ere arbeidet sammen og samtidig møtte våren på sitt beste. Takk til Annikken og Sylvian som reiste i forveien og sørget for at vi fikk flotte leiligheter å bo i, la til rette for at vi både arbeidet i fred og det ble tid til sightseeing og kulturopplevelser.
To innholdsrike og nyttige dager 27 og 28 september i flotte omgivelser på Tjøme. Uredde stemmer var tema tirsdag og representantskapet utarbeidet konkrete handlingsplaner på områder barnevern, NAV og arbeidstid. På onsdag gikk representantskapet gjennom sakene som ble lagt fram av fylkesleder Anniken Beckstrøm og fylkessekretær Vidar B. Byholt
Torsdag 24. november 08.30-15.00 - Quality Hotel Tønsberg, (Oseberg Kulturhus) les mer i invitasjonen til konferansen.
Invitasjon konferanse samhandlingsreformen og sosialfag 2011FO Vestfolds styre samlet seg 1 og 2 september 2011 i flotte omgivelser på Brunlanes, Helgeroa. Vi var heldig med været slik at dette ble en flott mulighet til å avholde styremøtet ute. Mange saker ble drøftet, det ble planlagt videre arbeid i styret og forberedelser til neste representatskapet. Et av punktene ble presentasjon av "Uredde stemmer". Styret diskuterte om områder det kan være hensiktsmessig å sette i gang "Uredde stemmer" i Vestfold. Vi ble enig at "Uredde stemmer" settes i gang på representantskapsmøte 27. - 28. september på Havna Hotell, Tjøme.
Konferanse på Park Hotel Sandefjord, 19.10.2011, som arrangeres av FO avdelinger Agder, Vestfold,Telemark og Buskerud. Gratis for FO medlemmer. For mer info les linken.
Invitasjon og program for seminaret Ansvars reformen 20 etterMiljøteamet driver det praktiske daglige arbeidet ved institusjonen. – Flere ansatte er sykemeldt fordi de opplever det som utrygt å være på jobb. Det er uholdbart. Sånn kan vi ikke ha det på sikt, sier tillitsvalgt for Fellesorganisasjonen (FO) i Bufetat Region Sør, Olav Borsheim.
Kommer politikerne til å svikte barnevernsbarna? Det ligger et stort ansvar hos de folkevalgte i det enkelte kommune i forhold til å sørge for et barnevern som har tilstrekkelige rammer til å fungere i henhold til lov om barneverntjenester. FO Vestfold ønsker at kommunepolitikerne i Vestfold vil stå fram og si: ”Dette ansvaret tar vi nå!”
FOs avdelinger i Buskerud, Vestfold og Telemark arrangerer turnuskurs 3-4. mai 2011.
Turnuskurs for tillitsvalgte på KS-området (kommunene) og SpekterFO Horten er bekymret for utviklingen av både økonomiske og andre tiltak som skal forebygge barnefattigdom.
Ny adresse?
Nytt arbeidssted?
@ FO 2012 - Web-sidene for FOs avdelinger oppdateres av den enkelte avdeling som også er ansvarlig for innholdet - Webredaktør for hele FO-nettstedet: rune.soma@fo.no - Ansvarlig redaktør: Rigmor Hogstad