Besøk på BOA, Sandefjord kommune
Tirsdag 6.2 fikk vi anledning til å bli med Marit Selfors Isaksen, profesjonsfaglig ansvarlig for vernepleierne i FO og Maria Strømman Berteig, rådgiver i FO, på besøk til Sandefjord kommune.

Vi fikk høre om deres satsning på Positiv Atferdsstøtte (PAS) og hvordan dette implementeres i tjenestene for utviklingshemmede over 18 år.

Først var vi i BOAs lokaler (Seksjon bolig, aktivitet og avlastning), deretter en tur til Ranvik arbeidssenter der vi fikk en flott omvisning og mulighet til å snakke med tjenestemottakere, og til slutt en tur til Karisletta bofellesskap.
En svært spennende, lærerik og innholdsrik dag.
Hjertlig takk til alle vi møtte underveis og som tok så positivt i mot oss. Det var så flott å høre på så engasjerte fagfolk i BOA og som villig delte av sin kunnskap.
Flere saker

FOrskerportrett: Digitalisering i barnevernet: Barnevernsansatte i møte med et digitalt samfunn
Hvem er du? Jeg er utdannet barnevernspedagog og har erfaring fra arbeid i barnevernstjenesten. Nå […]

FO inviterer til lansering av rapport
FO inviterer til lansering av rapport: Lite tid til fag og folk Tid: Torsdag 7. […]

Endringer i FO Viken – behov for ny avdelingssekretær
Når Anne Marit nå går videre, har FO Viken behov for ny avdelingssekretær. Dette er […]