FO støtter de streikende ved 360 Logistics
Fellesforbundet krever tariffavtale i 360 Logistics, en bedrift som driver varehåndtering for netthandel. Da partene ikke ble enige hos Riksmekleren, gikk 14 fagorganiserte i streik 9. februar.
– Vi opplever at vi står veldig langt fra hverandre om viktige temaer som arbeidstid og innflytelse over egen arbeidshverdag. Nå er vi innstilte på å bruke streikeretten frem til bedriften er villig til å komme oss i møte, sier tillitsvalgte Thomas Vaughan.
LES MER: Streiker for rettferdige lønns- og arbeidsvilkår
Fellesforbundet understreker at streikeviljen er sterk. Nå får de støtte fra kamerater i Fellesorganisasjonen (FO).
– En tariffavtale sikrer de ansatte anstendig lønn, medbestemmelse og ordnende forhold, sier FO-leder Mimmi Kvisvik.

– De streikende i 360 Logistics kjemper for helt grunnleggende rettigheter som bør være selvsagt i et organisert arbeidsliv og på linje med tilsvarende bedrifter. De har vår fulle støtte i kampen, sier Kvisvik.
LES STØTTEERKLÆRINGEN: FO støtter de streikende for kravet om tariffavtale ved lagerbedriften 360 Logistics i Oslo
Flere saker

God sommer fra FO
Sommeren gir mange av oss en mulighet til å senke tempoet, hente nye krefter og […]

Brudd i lønnsoppgjøret for ansatte innen barnevern, omsorg og asylmottak (NHO 453)
FOs fremste mål i forhandlingene var å sikre medlemmene reallønnsvekst og et tydelig lønnsløft. I […]

8 av 10 gjør ikke nok for å beskytte ansatte i barnevernet
Arbeidstilsynet har gjennomført 151 tilsyn i barnevernet i fjor og i år. Nå har de […]