Rolle: Profesjonsrådsleder for sosionomer

    Viser 1 – 1 av 1493 resultater
    • Ingen penger, ingen behandling.

      Helseministeren har bestemt at alle ungdommer, fra det året de fyller 19 år skal betale for behandling i barne- og ungdomspsykiatrien og i psykiatrisk ungdomsteam.

    • 8.mars

      La oss bruke 8.mars til å heve stemmen for våre små søsken.

    • Retten til arbeid – en menneskerett

      FNs verdenserklæring om menneskerettigheter Artikkel 23: 1. Enhver har rett til arbeid, til fritt valg av yrke, til rettferdige og gode arbeidsforhold og til beskyttelse mot arbeidsløshet.

    • Marte (27) håper flere kan få sosionom-hjelp på norske sykehus

      Antall sosionomer på somatiske sykehus i Norge har gått ned de siste ti årene.

    • Lærer uten klasserom

      Den 2.oktober er den internasjonale sosialpedagogdagen. Barnevernspedagoger og vernepleiere er profesjonsutdannede sosialpedagoger – lærere uten klasserom. Vår jobb er å se, forstå og hjelpe mennesker som sliter med å finne sin plass i samfunnet. Vi er eksperter på å legge til rette for felleskap som er gode for alle.

    • Representantskapet i FO Oslo.

      Representantskapet er FO Oslos høyeste organ mellom årsmøtene.

    • Internasjonalt solidaritetsprosjekt: Nordlænninga før Kibera

      FO Troms og Finnmark har på sitt representantskap oktober 2020, vedtatt å gi 20000 til dette prosjektet. Pengene skal gå til bedring/utbedring av forholdene for ungene på Faith Star Junior School.

    • Medlemsstipend i FO Troms

      Yrkesaktive medlemmer av FO Troms kan søke stipend på inntil 4000 kroner til faglig relevante […]

    • Nei til fraværsregelen

      Regjeringen innførte fra 1. august i år fraværsregel. Den innebærer en fraværsgrense på 10%, med tilhørende bestemmelser som omhandler hvilke typer fravær som godkjennes og ikke godkjennes. For eksempel vil politiske verv være godkjent, men ikke udiagnostiserte psykiske lidelser. Hensikten med denne regelen er, som det står på Utdanningsdirektoratets hjemmesider, å «motivere elevene til jevn innsats, og å forhindre skulk».