I dag startet lønnsforhandlingene for deg som jobber i privat virksomhet (NHO)
FO har om lag 900 medlemmer i private virksomheter (NHO). I dag startet forhandlingene for våre medlemmer som hører til avtale 453. Dette gjelder blant annet ansatte i ulike private barnevernsinstitusjoner, asylmottak og Blindeforbundet.
I forhandlingene i dag stiller FO sammen med Fagforbundet. Forhandlingspartene har frist for å komme til enighet ved midnatt.
Ole Henrik Kråkenes fra FOs ledelse representerer FO sine medlemmer i forhandlingsutvalget.
— Vi er alltid opptatt av at våre medlemmer skal sikres gode og rettferdige lønns- og arbeidsforhold. Årets oppgjør kan bli krevende, siden det over tid har bygget seg opp noen strukturelle skjevheter. Disse krever vi skal rettes opp i, sier Ole Henrik Kråkenes.
FÅ SVAR: Her finner du spørsmål og svar om lønn og tariff
FO skal sammen med Fagforbundet delta i to forhandlinger med NHO denne uken. Forhandlingene på overenskomst 453 foregår i dag, og torsdag starter forhandlingene på overenskomst 481. Frist for enighet her er ved midnatt samme dag.
Fagforbundet er avtalepart, og FO har en samarbeidsavtale med Fagforbundet. FO er derfor en del av Fagforbundets forhandlingsutvalg.
LES MER: For deg som jobber i privat virksomhet (NHO).
Har du spørsmål kan du kontakte din lokale tillitsvalgt eller din avdeling.
Flere saker

FO arrangerer ikke delegatmøte
FO mener Norge bør boikotte israelske institusjoner og ta initiativ til en internasjonal økonomisk boikott […]

FOrskerportrett: Når kunnskap konkurrerer: Samskaping i møte med kunnskapshierarkier
Bli bedre kjent med Sanna Forsell Simonsson i månedens FOrskerportrett her: Hvem er du?Jeg er […]

FO Oslos høringssvar – Handlingsplan for rusfeltet i Oslo 2026-2029
I dette høringssvaret vil vi gi våre innspill på disse områdene. I arbeidet med vårt […]