Meklingsinnspurt i KS-oppgjøret
FO forbereder seg på mulig konflikt i KS-området, og har formidlet sitt første uttak sammen med LO Kommune. Hvis det blir konflikt, iverksettes streik fra arbeidstidens begynnelse onsdag 28. mai.

FOs avdelinger og tillitsvalgte har siden bruddet i forhandlingene 30. april, jobbet hardt for å forberede seg på konflikt.
FO har meldt inn streikeuttak i 24 kommuner, og det er til sammen 301 medlemmer som er tatt ut i første omgang. Etter at plassfratredelsen nå er meldt inn sentralt, formidler lokale FO-tillitsvalgte navnelister til sine arbeidsgivere og informerer sine medlemmer om hvem som er tatt ut i første uttak.
Fristen for å få til en meklingsløsning er tirsdag 27. mai kl. 24.00.
Flere saker

Dette er FOs krav i lønnsoppgjøret
I dag, 17. februar, møtte tillitsvalgte fra alle LO-forbund i Folkets hus i Oslo. LOs […]

Ny veileder skal styrke ytringsfriheten i arbeidslivet
Veileder for ytringsfrihet i arbeidslivet, som et verktøy for praksisarbeidet ute på den enkelte arbeidsplass. […]

Varslingsrutiner for tillitsvalgte og medlemmer i FO
FO ønsker en organisasjonskultur preget av åpenhet. Tillitsvalgte skal kunne si ifra om kritikkverdige forhold i alle ledd av FOs organisasjon i visshet om at saken det varsles om vil bli tatt tak i på en trygg og forutsigbar måte.