Fellesorganisasjonen (FO) har gitt innspill til utredning om lavterskeltilbud til barn og unge med kognitive funksjonsnedsettelser
Personer med utviklingshemming har større risiko for å både bli utsatt for og selv begå seksuelle overgrep enn resten av befolkningen. Det viktig at dette settes på dagsorden.
Personer med diagnosen psykisk utviklingshemming har samme seksuelle følelser som alle andre. Likevel har de ofte begrensede kunnskaper om seksuell helse. FO synes derfor det er bra at Helsedirektoratet trekker fram behovet for å styrke seksualitetsundervisningen til denne gruppa, og bruker begrepet lavterskeltilbud i høringsutkastet.
Flere saker

Seier i Arbeidsretten: Får full lønn ved sykdom på planlagte turer
Pasienter, brukere og elever med behov for tilrettelegging kan ha krav på følge ved overnattingsturer, […]

Hovedavtalen i staten forlenges
Hovedavtalen er selve “grunnloven” i staten. Den regulerer medbestemmelse på alle nivåer, og har som […]

Ny portal for tillitsvalgte
Du får bedre oversikt, mer effektive arbeidsprosesser og tryggere tilgangsstyring. For å gjøre overgangen enkel […]