FO har levert innspill og vært på muntlig høring i familie- og kulturkomiteen i forbindelse med SV sitt forslag om mer medvirkning i barnevernet.
Publisert 29 januar, 2021
Vårt hovedbudskap var at å få til medvirkning på en god måte er grunnleggende for å få til å videreutvikle barnevernet til beste for barn og foreldre.
Vi støttet forslaget om utarbeidelse av informasjonsmateriell og forslaget om barns rett til medvirkning skal nevnes i alle relevante kapitler av den nye barnevernsloven. Når det gjelder forslaget til å lov-/forskriftsfeste brukerråd i barnevernet støttet vi intensjonen bak forslaget, men anbefalte i stedet å lov-/forskriftsfeste en bestemmelse om brukermedvirkning på tjenestenivå.
Flere saker

Enighet i oppgjøret for Organisasjonsavtalen i KA
Partene kom i dag til enighet i mellomoppgjøret for organisasjonsavtalen med Hovedorganisasjonen KA. Det betyr […]

Ansatte i ideell sektor har fått ny lønn
Tirsdags startet lønnsoppgjøret for FOs medlemmer i ideell sektor. Klokken 22.30 samme dag kom partene […]

Nå starter lønnsoppgjøret for deg i ideell sektor
I dag møtes LO-forbundene hos arbeidsgiverforeningen Virke for å forhandle om den nye lønna for […]