Høringssvar – endring av forskrift om habilitering og rehabilitering, individuell plan og koordinator § 3. Definisjon av habilitering og rehabilitering
Publisert 10 november, 2017
FO er glad for at ny definisjon av habilitering og rehabilitering nå er ute på høring. Formålet med endringen er først og fremst å sikre et sterkere brukerperspektiv og tydeliggjøre at eierskapet til mål og tiltak som utarbeides ligger hos brukeren selv. Dette støtter selvfølgelig FO.
Det er likevel flere sider ved både dagens definisjon og forslaget til ny som det er viktig å belyse og FO leverte tirsdag sitt høringssvar til departementet.
Du kan lese FOs høringssvar her:
Du kan lese FOs tidligere innspill her:
Flere saker

FO skal bidra til å forme framtidas rusbehandling
– Dette er et viktig og nødvendig arbeid og vi er veldig glade og stolte for […]

Enighet i oppgjøret for Organisasjonsavtalen i KA
Partene kom i dag til enighet i mellomoppgjøret for organisasjonsavtalen med Hovedorganisasjonen KA. Det betyr […]

Ansatte i ideell sektor har fått ny lønn
Tirsdags startet lønnsoppgjøret for FOs medlemmer i ideell sektor. Klokken 22.30 samme dag kom partene […]