FO-Studentenes støtteerklæring til streikende vektere i NAF
Vekterne i Norsk Arbeidsmandsforbund har vært i streik siden 16. september. Det betyr at de i snart 9 uker har kjempet for rett til fast lønn etter kontrakt, en anstendig lønn, økte ulempetillegg for natt- og helgearbeid, tiltak mot ufrivillig deltid samt bedre opplæring av lærlinger.
I likhet med våre medlemmer som er ansatt i helse- og omsorgssektoren er vekterne ofte offer for tvungen lønnsnemd på bakgrunn av argumentasjon om fare for liv og helse. FO-Studentene mener vekterne i NAF, på lik linje med FO, er bevisst sitt samfunnsansvar, og derfor ikke gjennomfører uforsvarlige streiker. En eventuell tvungen lønnsnemd vil undergrave vekternes kompetanse og streikeretten.
FO-Studentene gir sin fulle støtte til de over 2000 streikende vekterne i Norsk Arbeidsmandsforbund, og deres kamp for mål som i 2020 burde vært en selvfølge!
Vedtatt på FO-Studentenes årsmøte 15.11.2020.
Flere saker

FO arrangerer ikke delegatmøte
FO mener Norge bør boikotte israelske institusjoner og ta initiativ til en internasjonal økonomisk boikott […]

FOrskerportrett: Når kunnskap konkurrerer: Samskaping i møte med kunnskapshierarkier
Bli bedre kjent med Sanna Forsell Simonsson i månedens FOrskerportrett her: Hvem er du?Jeg er […]

FO Oslos høringssvar – Handlingsplan for rusfeltet i Oslo 2026-2029
I dette høringssvaret vil vi gi våre innspill på disse områdene. I arbeidet med vårt […]