Innspill til stortingsmelding om arbeidsrelevans i høyere utdanning

Kristin Aldridge er fornøyd med å ha fått med viktige innspill
Kunnskapsdepartementet inviterte til å komme med innspill til høringen, og FO har svart på denne. Du kan lese hele høringgsvaret her: FOs innspill.
FO-Studentene er særlig opptatt av at praksisdelen i utdanningen må styrkes. Vi har blant annet i Khrono 11. september tatt opp en bekymring rundt dette.
I tillegg har vi i vårt innspill til FO vært opptatt av at ferdighetstrening må ha en naturlig plass i kombinasjon med teoretisk kunnskap. Vi krever at det skal være simuleringsrom for ferdighetstrening på alle de aktuelle utdanningsinstitusjoner.
Flere saker

Årets Operasjon Dagsverk går til FOKUS
Denne dagen jobber ungdom over hele landet for å støtte kampen mot kjønnslemlestelse og barneekteskap. […]

Fagartikkel: Varsling
Hva vil det si å varsle? Å varsle er i korte trekk 1 – gi […]

Arbeidsfolk har mye å miste i årets stortingsvalg
Stortingsvalget 2025 viser at det blir jevnt mellom de politiske blokkene. Tankesmien Agenda har gjennomgått […]