Innspill til stortingsmelding om arbeidsrelevans i høyere utdanning

Kristin Aldridge er fornøyd med å ha fått med viktige innspill
Kunnskapsdepartementet inviterte til å komme med innspill til høringen, og FO har svart på denne. Du kan lese hele høringgsvaret her: FOs innspill.
FO-Studentene er særlig opptatt av at praksisdelen i utdanningen må styrkes. Vi har blant annet i Khrono 11. september tatt opp en bekymring rundt dette.
I tillegg har vi i vårt innspill til FO vært opptatt av at ferdighetstrening må ha en naturlig plass i kombinasjon med teoretisk kunnskap. Vi krever at det skal være simuleringsrom for ferdighetstrening på alle de aktuelle utdanningsinstitusjoner.
Flere saker

FO på høringer: Våre innspill til statsbudsjettet
Mandag 20. oktober var den første høringa knyttet til statsbudsjettet for 2026. FO-leder Marianne Solberg […]

Avslutt okkupasjonen!
To år etter at Israels bakkeinvasjon på Gaza startet, fortsetter den brutale okkupasjonen av Palestina. […]

FO får nytt medlemssystem
17. november får du tilgang til ny Min side, der du har full oversikt over medlemskapet ditt. […]