Brudd i forhandlingene for Pleie- og omsorgsoverenskomsten med NHO
Forhandlingene mellom FO, Fagforbundet og NHO, om Pleie- og omsorgsoverenskomsten (481), endte med brudd torsdag ettermiddag, ikke mange timer etter forhandlingene startet.
Avtalen omfatter medlemmer innen pleie- og omsorgsvirksomheter i NHO. Forhandlingen om overenskomst 453 mellom FO, Fagforbundet og NHO endte i brudd på tirsdag. Nå går begge oppgjørene til mekling.
LES MER: Brudd i forhandlingene med NHO
Avstanden mellom partene var alt for stor til at det var mulig å få til en enighet om ny tariffavtale. Det er et sentralt krav for FO at våre medlemmer skal omfattes av overenskomst 481.
Ole Henrik Kråkenes fra FOs ledelse representerer FO sine medlemmer i forhandlingsutvalget bestående av Fagforbundet og FO.
– NHO var ikke villig til å møte oss på vesentlige punkter. Det var derfor ingen hensikt med å fortsette forhandlingene, sier Ole Henrik Kråkenes.
FÅ SVAR: Her finner du spørsmål og svar om lønn og tariff.
Flere saker

Meklingsinnspurt i KS-oppgjøret
FOs avdelinger og tillitsvalgte har siden bruddet i forhandlingene 30. april, jobbet hardt for å […]

FOrskerportrett: Utenomsnakk som tillits- og relasjonsbygger
Bli bedre kjent med Sander og Linda i månedens FOrskerportrett her: Hvem vi er:Sander Tore […]

Ansatte i helseforetakene får lønnsøkning
Område 10 omfatter helseforetak med sykehusdrift og område 13 er sykehus med driftsavtale. Spekter og […]