Er du bekymret for økonomien din?
Nå må mange gjøre grep i privatøkonomien sin. Mange har merket de høye prisene på strøm, drivstoff og mat på lommeboken lenge. Nå som renta stiger raskere, får stadig flere dårligere privatøkonomi.
Merker du at det ligger flere regninger i regningsbunken? Blir kontoen tom lenge før lønningsdag? Er du usikker på hva du bør gjøre for å få ned de månedlige kostnadene dine?
Som medlem i FO er du en del av LO-fellesskapet, og har tilgang til gratis økonomisk rådgivning gjennom LOfavør.
Er du ikke medlem av FO enda? Når du blir med i fellesskapet, får du tilgang til fordelsprogrammet LOfavør.
SpareBank 1 kan hjelpe FOs medlemmer ved å gjennomgå økonomien sin, for å se hvilke grep som kan tas for å få ned de månedlige utgiftene fremover.
- Kanskje kan du få avdragsfrihet på boliglånet ditt i en periode?
- Kanskje du har muligheten til binde renten, og få en mer forutsigbar fastrente?
- Kanskje det er mulig å refinansiere boliglånet ditt?
- Kanskje du kan erstatte forbuks- og kredittkortgjeld med å øke boliglånet ditt, til en langt lavere rente?
Dette er en medlemsfordel som mange har benyttet seg av allerede.
Få hjelp til privatøkonomien din
Med nye rentehevinger er det ingen grunn til å vente med å be om hjelp. Det å slite økonomiske utfordringer er ikke noe du bør sitte med alene. Derfor er det viktig at du tar tak i situasjonen, og det første skrittet er å be om råd.
Rådgiverne i SpareBank 1 kjenner godt til fordelene i LOfavør, og hvilke grep det kan være lurt å ta. Bestill time hos rådgiver ved å trykke på knappen under.
Som medlem kan du selv velge hvilken bank innenfor SpareBank 1 du ønsker kontakt med. Her ser du hvilke banker som tilbyr rådgivning og tips for å få økonomien under kontroll.
LES MER: Tøffe tider? Dette bør du gjøre om du sliter økonomisk
Husk at du også kan snakke med din tillitsvalgte eller fylkesavdelingen din, om du har spørsmål om lønns- og arbeidsvilkårene dine.
Flere saker

Forbereder utvalgsarbeid om rusbehandling
Regjeringen har oppnevnt et offentlig utvalg som skal gjennomgå og foreslå hvordan framtidens rusbehandling bør […]

Nå forhandles det om ny hovedavtale i KS
Fredag 7. november møtte representantene for de fire hovedorganisasjonene forhandlerne fra KS, og fremmet sine […]

Intervju – møt Grethe i yrkesetisk råd
Hva tenker Grethe om etikk i hverdagen, og om engasjement og små øyeblikk i hverdagen […]