Helsepersonell får høyere tillegg under koronakrisen
20. mars ble partene enige om å utvide rammene for overtid knyttet til den ekstraordinære situasjonen koronaviruset skaper. I dag ble partene enige om å øke overtidstilleggene mer.
LES OGSÅ: Enighet om ny avtale om arbeidstid for sykehusene
Avtalen følger prinsippene som ligger i avtaleverket, men ordnet slik at overtid som tidligere ga et tillegg på 50 prosent, nå gir 100 prosent. Overtid som normalt ville gitt 100 eller 133 prosent tillegg får nå 150 prosent.
– Dette gir et betydelig hopp i tillegg til den avtalen vi inngikk 20. mars. Dette er viktig for å mobilisere kreftene vi trenger på sykehusene. Jeg er glad for at vi kom i mål med dette før påske slik at dem som gir en ekstra innsats nå får ekstra betalt, sier FO-leder Mimmi Kvisvik.
Hun får støtte fra Pål Skarsbak, leder for LO-kommune.
– Denne avtalen gir medlemmene en anerkjennelse for den store påkjenning der har, ved å stå i første rekke under den pågående pandemien. Det har de fortjent, sier han.
LES AVTALEN: Protokoll Spekter
Flere saker

FOrskerportrett: Digitalisering i barnevernet: Barnevernsansatte i møte med et digitalt samfunn
Hvem er du? Jeg er utdannet barnevernspedagog og har erfaring fra arbeid i barnevernstjenesten. Nå […]

FO inviterer til lansering av rapport
FO inviterer til lansering av rapport: Lite tid til fag og folk Tid: Torsdag 7. […]

Endringer i FO Viken – behov for ny avdelingssekretær
Når Anne Marit nå går videre, har FO Viken behov for ny avdelingssekretær. Dette er […]