Mekling med KA starter i dag
Marit Selfors Isaksen fra FOs ledelse og rådgiver Arild Sverstad Haug deltar i meklingen på vegne av FO.
Før sommeren ble det brudd i forhandlingene i KA, og 12 av de 22 fagforeningene i kirkelig sektor. Forhandlingene førte derfor til mekling. Dette gjelder virksomheter innenfor Den Norske kirke som Bispedømmer, Prostier samt Fellesrådene. På dette tariffområde har FO medlemmer hovedsakelig i Fellesrådene.
Fristen for å komme til enighet er midnatt 18. september. Dersom partene ikke blir enige kan det bli streik fra arbeidsdagens begynnelse i morgen 19. september. Meklingen kan gå på overtid, og arbeid på arbeidsplassene går da som normalt fram til eventuell annen beskjed blir gitt. Medlemmer som er tatt ut i streik har fått beskjed. Øvrige FO-medlemmer møter på jobb som normalt.
-Vi håper at meklingen kan føre fram til en løsning, slik at vi unngår streik, sier Marit Selfors Isaksen i FOs ledelse.
Du kan lese mer om bakgrunnen for meklingen her.
Flere saker

Du har fortsatt Norges beste innboforsikring i medlemskapet
Som LO-medlem er du en del av et fellesskap som gir deg ekstra gode fordeler […]

Slik sikrer du som leder et forsvarlig arbeidsmiljø
Det er øverste leders ansvar å sørge for at arbeidsmiljøet er fullt forsvarlig i hele […]

Likelønnsdagen: – ARP er en fordomsknuser
– Det er kanskje sånn at noen har trodd at det er helt bokstavelig. Sånn […]