Nytt medlemstilbud for deg som jobber i privat sektor (NHO)
Som fagforening er FOs viktigste jobb å sørge for bedre lønns- og arbeidsvilkår for medlemmene.
– Våre tillitsvalgte i private helse- og omsorgsbedrifter har spilt inn at medlemmene har et behov for å bli kjent med sine rettigheter som arbeidstakere. Derfor har vi nå satt opp fire fagseminar som tar for seg lov- og avtaleverk for privat sektor (NHO), sier Ole Henrik Kråkenes fra FOs ledelse.
LES MER MELD DEG PÅ HER: Fagseminar for deg som jobber i privat sektor
SE OGSÅ: Se tidligere fagseminar
Fagseminarene arrangeres en gang i kvartalet gjennom 2022, og vil foregå digitalt slik at medlemmer fra hele landet får mulighet til å delta.
– Kjenner du dine rettigheter, blir du tryggere i arbeidsforholdet ditt. I fagseminarene vil du få svar på spørsmål du har knyttet til din tariffavtale eller lovverk, og hvordan disse påvirker ditt arbeidsforhold, sier Kråkenes.
Ikke alle medlemmer jobber på en arbeidsplass med tariffavtale. Seminarene vil også ta for seg fordelene med en slik avtale, og rettighetene som gjelder for de ansatte uavhengig av tariffavtale.
Flere saker

FO om Demensplan 2030: – Mer tverrfaglige tjenester
– Et av de viktigste målene for den nye demensplanen må være mer tverrfaglige tjenester. […]

FOs innspill til Demensplan 2030
De to viktigste målene FO formidlet i innspillsmøte for Demensplan 2030 var: – mer tverrfaglige tjenester […]

Arbeidstilsynet med kritikk av Gemt i rapport: – Veldig viktig
FOs forbundsleder sier: – Denne rapporten er veldig viktig. Hele denne fryktelige saken viser også […]