Se hvilke FO-medlemmer som fikk LO-nålen

Forrige uke mottok tre av FOs medlemmer og tillitsvalgte LOs gullnål for å ha fullført LO-Skolen. LO-skolen er toppskolering om fagbevegelsen som gir innsikt langt ut over ordinær tillitsvalgtopplæring. De tre tillitsvalgte er:
- Anne Marit Svenneby – fylkessekretær i FO Viken
- Fie Schramm Olsen – Hovedstillitsvalgt for FO i barne- og famileetaten i Oslo kommune
- Karl Hans Braut – hovedtillitsvalgt for FO i Klepp kommune og styremedlem i FO Rogaland

Anne Marit Svenneby sier hun har fått god uttelling av skoleringen og anbefaler toppskoleringen varmt til andre tillitsvalgte.
– LO Skolen har gitt meg en reell følelse av å stå sammen med kamerater i LO-Familien. Nettverket mitt i fagbevegelsen er kraftig utvidet sammen med ulike kilder til kunnskap, sier hun i en tidligere nettsak.
SE OGSÅ: Er du tillitsvalgt i FO? På denne siden har vi samlet nyttig informasjon til deg

LO-skolen inneholder fem moduler:
- Arbeidsliv
- Læring
- Organisasjon og ledelse
- Samfunn
- Solidaritet
LO-skolen er tverrfaglig og gir deltakerne muligheter til å dele erfaringer, søke nye løsninger, bygge og styrke faglig samhold, og utvikle LO som samfunnsaktør.
LES MER: Tillitsvalgtskolering i AOF
Flere saker

Meklingsinnspurt i KS-oppgjøret
FOs avdelinger og tillitsvalgte har siden bruddet i forhandlingene 30. april, jobbet hardt for å […]

FOrskerportrett: Utenomsnakk som tillits- og relasjonsbygger
Bli bedre kjent med Sander og Linda i månedens FOrskerportrett her: Hvem vi er:Sander Tore […]

Ansatte i helseforetakene får lønnsøkning
Område 10 omfatter helseforetak med sykehusdrift og område 13 er sykehus med driftsavtale. Spekter og […]