Rolle: Nestleder
-

Hva er en FO-klubb?
FO-klubben er FOs lokale ledd hos den enkelte arbeidsgiver.
-

Stopp utbyggingen av omsorgsghettoer!
FO-Studentene vil rette fokus mot denne snikinstitusjonaliseringen som fratar brukere selvbestemmelse og et verdig botilbud.
-

Sosialfaglig autorisasjon for barnevernspedagoger og sosionomer – nå!
FO-Studentene krever en sosialfaglig autorisasjon av barnevernspedagoger og sosionomer.
-

Rekruttering av menn i helse og sosialsektoren
FO-Studentene krever at politikerne og institusjonene gjør en innsats for å redusere stigmaet rundt det å være mann i helse- og sosialfaglige yrker.
-

#heierna, vi trenger flere ansatte i barnevernet
FO-Studentene krever en bemanningsnorm i barnevernet.
-

Å føle seg hjemme i eget hjem.
Alle må ha rett til å velge sitt eget hjem – også mennesker med utviklingshemming.
-

Den tverrfaglige skolen
Fellesorganisasjonens skolekonferanse 2019 samlet for 10. år på rad barnevernspedagoger, sosionomer og vernepleiere til faglig påfyll og fellesskap. Vi fyller flere roller i skole, barnehage og PPT. I dag snakker de fleste om oss som «miljøterapeuter i skolen».
-

FO har avgitt høringssvar til forslag til ny forskrift om utførelse av personundersøkelse
FO mener mange av forslagene i forskriften er positive. Det å utarbeide gode personundersøkelser er viktig, men det er samtidig også ressurskrevende. I forbindelse med innføringen av ungdomsstraff er personundersøkelsen blitt mer omfattende og antallet har økt.
-

FO har gitt innspill til autismeutvalget
Autismeutvalget ble oppnevnt i statsråd 22. juni 2018. Utvalget skal gjennomgå og vurdere dagens situasjon for personer med en autismeforstyrrelse og beslektede diagnoser som Tourettes syndrom.