Rolle: Profesjonsrådsleder for vernepleiere
-
FO er i streik i helseforetakene. Dette må du vite
Partene i lønnsoppgjøret i helseforetakene kom ikke til enighet hos Riksmekleren. Dermed går over 300 ut streik, deriblant 21 FO-medlemmer.
-
FO drøftet tre strategier på Landsstyremøte
Mandag til onsdag denne uken var Landstyret i FO samlet på Losby Gods i Akershus. Store deler av tiden ble brukt til forberedelser til Landsmøte i november 2019.
-
Protokoller
Her finner du protokoller fra styremøtene i FO Oslo.
-
Forhandlingsutvalget i FO Oslo
Forhandlingsutvalget er et rådgivende utvalg for tariffområdet Oslo kommune. Utvalget har 9 medlemmer og består av arbeidsutvalget og tillitsvalgte/medlemmer i avdelingen. Utvalget velges av landsstyret i FO.
-
LO Oslo
FO Oslo har en styreplass i LO Oslo, samt fem plasser i LO Oslos representantskap. Under er en oversikt over vår representasjon i LO Oslo for perioden 2022 – 2024.
-
Lønnsoppgjøret i Spekter Helse: Mekling starter i dag
Over 300 ansatte i fem sykehus kan bli tatt ut i strek fra onsdag 29. mai. Før den tid er det opp til Riksmekleren å finne en løsning mellom partene.
-
Enighet i lønnsoppgjøret i staten. Streiken er avverget. Dette er partene enige om.
Etter forhandlinger et halvt døgn på overtid hos Riksmekleren ble partene enige om årets lønnsoppgjør i staten.
-
Lønnsoppgjøret i staten: Mekling på overtid. Møt på jobb som vanlig
Ved midnatt gikk meklingsfristen for lønnsoppgjøret i staten ut. Partene mekler fortsatt på overtid.
-
Meklingsfrist i staten ved midnatt: Ansatte i Friomsorgen klare til å streike for pensjon
Fontene har intervjuet FO-medlemmer i Oslo friomsorg som er klare for streik. Les saken her.