I dag startet andre runde med lønnsforhandlinger for deg som jobber i privat virksomhet (NHO)
Dagens forhandlinger gjelder Pleie- og omsorgsoverenskomsten avtale 481. For FO er det viktig at våre medlemmer skal omfattes av avtalen sånn Norsk Sykepleierforbund gjennom sin tariffavtale har adgang til.
Fagforbundet er avtalepart, og FO har en samarbeidsavtale med Fagforbundet. FO er derfor en del av Fagforbundets forhandlingsutvalg. Ole Henrik Kråkenes fra FOs ledelse representerer FO i forhandlingsutvalget.
– Vi frykter at dette kan bli enda et vanskelig oppgjør. Vi krever korrigering av skjevheter som har bygget seg opp over tid, sier Ole Henrik Kråkenes.
Partene har frist til å komme til enighet ved midnatt.
LES MER: Brudd i forhandlingene med NHO
FÅ SVAR: Her finner du spørsmål og svar om lønn og tariff
Flere saker

Ny veileder skal styrke ytringsfriheten i arbeidslivet
Veileder for ytringsfrihet i arbeidslivet, som et verktøy for praksisarbeidet ute på den enkelte arbeidsplass. […]

Varslingsrutiner for tillitsvalgte og medlemmer i FO
FO ønsker en organisasjonskultur preget av åpenhet. Tillitsvalgte skal kunne si ifra om kritikkverdige forhold i alle ledd av FOs organisasjon i visshet om at saken det varsles om vil bli tatt tak i på en trygg og forutsigbar måte.

Våre kurs og arrangementer finner du ved å gå til fo.no
I søkefeltet til høyre i bildet skriver du FO Nordland, så kommer du til våre […]