Lønnsoppgjøret i Spekter Helse: Mekling starter i dag
Kl 10 i dag møtes partene i Spekter-oppgjøret til mekling hos Riksmekleren som skal prøve å finne en løsning. Fristen er ved midnatt tirsdag 28.mai.
Dersom Riksmekleren ikke lykkes vil det være streik ved fem sykehus fra arbeidstidens begynnelse 29. mai. Da vil i så fall FO ta ut 16 medlemmer i streik ved Oslo Universitetssykehus HF og 5 medlemmer ved St. Olavs Hospital HF. De det gjelder har fått direkte beskjed fra FO lokalt.
Les Fontene-sak: Sykehusansatte klare til å streike for pensjon
Les mer: Fire grunner til at det kan bli streik
Forbundene som forhandler med Spekter er Fagforbundet, Delta, Fellesorganisasjonen (FO), Creo og EL og IT-forbundet. De krever pensjon fra første krone for alle, også for ansatte i små stillinger.
Det er Spekter område 10, helseforetakene som omfattes av disse forhandlingene. FOs representanter i meklingen er nestleder i FO Marianne Solberg, rådgiver Sissel Hallem og plasstillitsvalgt ved Oslo Universitetssykehus HF, Bente Svendsrud.
Hold deg oppdatert på alt om mellomoppgjøret!
Flere saker

Alle arbeidsplasser har krav om forsvarlig bemanning
Nylig skrev NTB at botreningstilbudet på Kampen hvor Tamima jobbet ikke var omfattet av lov […]

Fagartikkel: Oppsigelse
Vi har et sterkt stillingsvern i Norge, og det skal mye til før en arbeidstaker […]

Fagartikkel: Prøvetid og oppsigelse i prøvetiden
I prøvetid er man fast ansatt, men terskelen for å si opp den ansatte er […]