Kategori: Besvarte høringer og politiske innspill
-
FO med innspill til gjenåpning av barnehager og skoler
I forbindelse med gjenåpning av barnehage og skole etterlyser FO klare retningslinjer som blant annet sier noe om hvilke barn som bør prioriteres.
-
FOs svar på høring om tiltak i barnevernet og fylkesnemnda
FO har svart på høring om midlertidig forskrift om forenklinger og tiltak for barnevernet og fylkesnemnda for å avhjelpe utbrudd av Covid- 19.
-
Samarbeidsstrategien for barn i lavinntektsfamilier
FO har gitt innspill til samarbeidsstrategien for barn i lavinntektsfamilier.
-
FOs høringssvar på NOU 2020:3
FO har avgitt høringssvar – NOU 2020:3 Ny lov om høyskoler og universitet
-
FOs høringssvar på forskrift for innkvartering av asylsøkere
FO støtter forslag til midlertidig forskrift om byggverk for innkvartering av asylsøkere som følge av Covid-19.
-
FO har gitt innspill til pårørendestrategi 2020.
I vårt innspill har vi valgt å fokusere på behovet for tiltak som sikrer at kunnskap blir implementert i praksis.
-
FO har gitt innspill til stortingsmelding om boligsosial politikk
I innspillet har vi valgt å fokusere på boligsosialt arbeid, bostøtte, finansiering, leiemarkedet, kommunale (omsorgs) boliger og samlokalisering.
-
FOs høringssvar om straffegjennomføring i forbindelse med Covid-19
Regjeringen foreslår å utvide bruk av hjemmesoning med elektronisk kontroll.
-
FO og Fagforbundet med innspill til Arbeidsdepartementet
Forbundene ber blant annet om at NAVs førstelinje, innbefattet NAV-kontor, ytelseslinjen og kontaktsentrene, blir å betrakte som kritisk samfunnsfunksjon.