Landsmøtet debatterte nytt prinsipprogram

Landsmøtet debatterte FOs prinsipprogram som en av de første sakene på landsmøtet.
Kathrine Haugland Martinsen i FO-ledelsen innledet til saken, og vektla at prinsipprogrammet, sammen med vedtektene, er FOs sentrale styringsdokumenter. Alle FOs øvrige dokumenter, uttalelser og politikk må være i tråd med disse.
– Prinsipprogrammet er svært viktig, og utgjør selve ryggraden i FO. Ikke minst beskriver det verdisyn, ideologi og FOs samfunnsoppdrag. Prinsipprogrammet må romme det FO står for og framstå som noe organisasjonen er er stolte, sa Haugland Martinsen.
Mange tok ordet under debatten om prinsipprogrammet, og det var særlig kapittelet om kvinnepolitikk som vakte engasjement.
FOs prinsipprogrammet vedtas av landsmøtet 24. november.
Flere saker

Ny veileder skal styrke ytringsfriheten i arbeidslivet
Veileder for ytringsfrihet i arbeidslivet, som et verktøy for praksisarbeidet ute på den enkelte arbeidsplass. […]

Varslingsrutiner for tillitsvalgte og medlemmer i FO
FO ønsker en organisasjonskultur preget av åpenhet. Tillitsvalgte skal kunne si ifra om kritikkverdige forhold i alle ledd av FOs organisasjon i visshet om at saken det varsles om vil bli tatt tak i på en trygg og forutsigbar måte.

Våre kurs og arrangementer finner du ved å gå til fo.no
I søkefeltet til høyre i bildet skriver du FO Nordland, så kommer du til våre […]